Jesteś tutaj:Strona główna / O nas / Aktualności / Przewodnik dla pacjentów

Przewodnik dla pacjentów

Szanowni pacjenci!

Z powodu panującej epidemii koronowirusa ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zostaliśmy zmuszeni ograniczyć naszą działalność.
Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po szpitalu.

Wejście do szpitala odbywa się głównymi drzwiami od strony ulicy Leśnej. Wszystkie boczne drzwi są obecnie nieczynne.

Wejście główne czynne jest:
•    od poniedziałku do piątku do godz. 2000
•    w soboty, niedziele i święta do godz. 1900

ODDZIAŁY SZPITALNE

Odwiedziny w oddziałach szpitalnych są wstrzymane. Rodzina lub bliska osoba pacjenta przebywającego obecnie na oddziale szpitalnym może przekazać niezbędne pacjentowi rzeczy za pośrednictwem personelu. W tym celu należy przywołać personel dzwonkiem znajdującym się przed wejściem na oddział i przekazać rzeczy. Możliwość dostarczania środków niezbędnych dla pacjentów codziennie w godz. 1400 – 1700.

Zasady odwiedzin pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym
im. J. K. Łukowicza w Chojnicach

1. Zaleca się aby odwiedziny odbywały się w dni powszednie w godzinach  15.00-18.00 , a w dni wolne od pracy w godzinach 12.00-17.00.
  2. Zaleca się aby czas odwiedzin nie przekraczał 30 min.
  3. Jednorazowo dopuszcza się aby pacjenta odwiedzała 1 osoba.
  4. W sali chorych oprócz pacjentów będą mogły przebywać jednoczasowo maksymalnie 2 osoby odwiedzające z zaleceniem zachowania dystansu od innych min. 1,5 m.
  5. Zaleca się, aby pacjentów nie odwiedzały dzieci do 12 roku życia.
  6. Obowiązuje zakaz odwiedzin przez osoby z objawami infekcji (katar, gorączka, kaszel).
  7. W trakcie pobytu na terenie Szpitala obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką, również w salach szpitalnym              w czasie odwiedzin.
  8. Przed wejściem na oddział/ salę pacjenta należy zdezynfekować ręce.
  9. W sytuacjach nagłych, takich jak nagłe pogorszenie stanu zdrowia pacjenta lub terminalny stan pacjenta odwiedziny będą możliwe po uzgodnieniu z lekarzem kierującym oddziałem/lekarzem dyżurnym.
  10. W/w zasady odwiedzin nie dotyczą pacjentów z potwierdzonym zakażeniem lub podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2.

Jeżeli miałeś zaplanowany zabieg lub leczenie i zostałeś zarejestrowany na konkretny termin – oczekuj na telefon.  Pracownik oddziału zadzwoni do Ciebie i potwierdzi czy hospitalizacja się odbędzie lub poinformuje o przełożeniu jej na inny termin.

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Działalność poradni specjalistycznych została mocno ograniczona. Jeżeli miałeś zaplanowaną wcześniej wizytę u specjalisty i zostałeś zarejestrowany na konkretny termin – oczekuj na telefon. Rejestratorka zadzwoni do Ciebie i potwierdzi czy wizyta się odbędzie lub poinformuje o przełożeniu wizyty na inny termin.

CENTRALNE LABORATORIUM DIAGNOSTYCZNE

Informujemy, że Centralne Laboratorium Diagnostyczne wznowiło pracę na zasadach sprzed ograniczeń związanych z epidemią SARS-CoV-2.

PUNKT POBORU WYMAZÓW

Informujemy, że przy Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach działa punkt pobrań wymazów w kierunku testu na obecność koronawirusa SARS-COV-2 dla pacjentów ze skierowaniem. Punkt pobrań mieści się w kontenerze zlokalizowanym na parkingu po prawej stronie od podjazdu dla karetek, koło polowej izby przyjęć.

Pacjenci w punkcie pobrań są przyjmowani od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 11:00.
Rejestracja pacjentów odbywa się pod numerem telefonu 514 919 342 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.

Aktualna lista punktów poboru wymazów znajduję się na poniższej stronie:

ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Zakład Diagnostyki Obrazowej również wznowił pracę na zasadach sprzed ograniczeń związanych z epidemią SARS-CoV-2.

DZIAŁ REHABILITACJI

Wejście do działu rehabilitacji możliwe jest wyłącznie zewnętrznymi drzwiami znajdującymi się pod podjazdem dla karetek. Przy wejściu znajduje się domofon.

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY

W przypadku stanu zagrażającego zdrowiu możesz udać się po pomoc do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Wejście do SOR możliwe jest tylko i wyłącznie przez podjazd dla karetek.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Pacjenci chcący skorzystać z wizyty u lekarza w godzinach nocnych lub w dni wolne od pracy proszeni są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 52 39 56 712 lub 52 39 56 704.

Wejście do przychodni możliwe jest wyłącznie zewnętrznymi drzwiami znajdującymi się pod podjazdem dla karetek. Przy wejściu znajduje się domofon.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA - LEKARZ RODZINNY

W związku z zagrożeniem epidemią koronawiursa zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów POZ:

• Pacjenci chcący skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego proszeni są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 52 39 56 712 lub 52 39 56 704
  • W godzinach pracy przychodni pacjentom udzielane będą teleporady
  • W sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni
  • Nie należy zgłaszać się po recepty osobiście – prośbę o przepisania leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie

Ze względu na państwa bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o zastosowanie do zaleceń.